חפש

קטגוריות

עבודה אקדמית מקום ומקומיות, כיכר אתרים - אדריכלות עירונית, כשל תכנוני, העיר תל אביב, תכנון ערים, פיל לבן, נספחים תצלומים


עבודה אקדמית ישירות למייל בקובץ וורד פתוח ניתן לעריכה ושינויים גופן דיויד 12, רווח 1.5 העבודה האקדמית עם מקורות תקניים לפי כללי הציטוט האחיד לשאלות נוספות על העבודה האקדמית הספיציפית הזאת במסרון/ווטסאפ (בלבד): 052-8673055 או במייל: f0528673055@gmail.com

39 עמודים.

עבודה אקדמית מס'  10034.

עבודת הסמינריון מעולם לא נמכרה במאגר!

 עבודה אקדמית ישירות למייל שלך בקובץ וורד פתוח ניתן לעריכה והכנסת פרטיך.

גופן דיויד 12, רווח שורה וחצי.

העבודה האקדמית עם מקורות ביבליוגרפיה עדכניים לפי כללי הציטוט האחיד.

לשאלות נוספות: דוד, כותב/עורך עבודה אקדמית זאת בנייד:

052-8673055 או במייל בקשר לעבודה האקדמאית: 

0909david0909@gmail.com

גלול עכבר מטה


₪ 390


העבודה האקדמאית הוגשה פעם אחת בלבד ביולי שנת הלימודים הקודמת באונ' ת"א, אצל פרופ' פסטנר

היו אתם הראשונים לרכוש עבודה אקדמית זו! (וגם האחרונים אם תרכשו בנוסף גם בלעדיות). 

ציון: 94

תוכן העניינים

מבוא

רקע עירוני, היסטורי, כלכלי חברתי תרבותי פוליטי לקונפליקט

גישות תכנוניות

התכנית של שיקום כיכר אתרים שסביבה נוצר הקונפליקט התכנוני והשחקנים המעורבים

מושגים

סיכום

מסקנות

הצעות לפתרון

ביבל'

 

כיכר אתרים שוכנת במערב תל אביב ומתפרסת על מצוק הכורכר הנושק לים, לכיכר אופי ייחודי הן בשל המבנה המורכב המנצל את גובה המצוק מעל הים ומשתמש בשלוש קומות של רחבות חנייה, מבני מסחר וטיילת, כמו גם מבנה מלון (מלון מרינה) ומבנה עגול המוכר בשם הקולוסאום (שהתחיל כסניף של כל בו שלום ובהמשך היווה במהלך שנות השמונים מועדון ריקודים הנחשב ביותר בעיר בתל אביב והיום משמש כמועדון חשפנות). יותר מצורתה של הכיכר ותכנונה האדריכלי יוצא הדופן, לכיכר עבר ארוך ומפותל הכרוך בעברה של העיר ת"א. סיפורה של כיכר אתרים מתחיל אי שם בשנות ה 50 כאשר מתיישבים מיפו יחד עם עולים חודשים מאכלסים את הגבעה עליה נמצאת כיום כיכר אתרים בצריפים ופחונים שכונה זו נקראה, שכונת "מחלול", בשנות ה- 60 פונו תושבי השכונה ובמקומה הוקם גן/פארק ציבורי המחבר את רחובות העיר לים. תנופת הבניה בעיר לא פסחה על הגן וגם הוא פינה את מקומו לבתי המלון ולמעשה ב 1976 נחנכה כיכר אתרים ובה שלוש קומות שהעליונה החילה חנויות ומתחם מסחרי בית קולנוע ומבנה בחלקה העליון המוכר בשם ה"קולוסאום". כל הכיכר עברו מספר שנים בודדות ואט אט החלה גוועת חנויות נסגרו והמקום הפך למקום המוכר עם פשע בתי הימורים וזנות, כיכר אתרים הגיעה לשפל. גם הקמת תחנת שיטור בכיכר לא באמת עזרה לצאת מה"בוץ". בשנות התשעים אמר ראש עיריית תל אביב כי הוא מקווה שסקאד ייפול בכיכר אתרים. גם היום לאחר מספר ניסיונות לשיקום וכמה שינויים אסתטיים מספר חנויות שבו לפעול אך מרבית אזורי הכיכר עדיין שוממים וחסרי חיים. אחד הציטוטים שקשה להתעלם מהם בהקשר לכיכר אתרים  "פיל לבן המסריח משתן המנמנם לו באחד המקומות הכי אטרקטיביים בעיר" (גולדברג ואחרים ע"מ 117) .

כאשר חיפשנו חומר רקע לעבודה מצאנו ברשת תיאורים רבים אולם הבולט שבהם הוא חיבור כיכר אתרים למושג "פיל לבן", זהו למעשה כינוי לנכס או מבנה אשר נותר שומם אם בתהליך בנייתו ואם לאחר מכן ללא שימוש כאשר הוא בולט בנוף העירוני השוקק חיים ומהווה לו ניגוד מוחלט. בעולם קיימים מספר רב של "פילים לבנים" כדוגמת כיכר אתרים, לדוגמא בארה"ב קניונים( (mallננטשו כבהיעדר רווחיות כאשר מרכזי הקניות ((shopping center הגדולים תפסו את מקומם. ה"פיל הלבן" שנחשב לגדול ביותר בעולם הוא שדה התעופה של מונטריאול שתוכנן להיות מהגדולים בקנדה ובעולם וננטש כמעט ברובו בשל היעדר רווחיות וכיום עומד שומם על שטח עצום מחוץ לעיר מונטריאול.

אנו ששת חברי הקבוצה מתגוררים במטרופולין גוש דן ולא פעם אחת כאשר שוטטנו באזור, המקום חזר והעלה בנו שאלות תמוהות על אופיו והסיבות לכך שהוא שומם ונותר כך לאורך שנים רבות. מכאן הגיע למעשה הרעיון לעסוק בנושא בעבודת הסיום של הקורס. אנקדוטה מעניינת המבהירה כמה הנושא מוכר בציבור, אביו של אחד מחברי הקבוצה, נהג לומר לו עת יצא ללימודי הגיאוגרפיה באוניברסיטה שכאשר יסיים את התואר הוא ימצא עצמו מחפש פתרון לכיכר אתרים.

עבודה זו תעסוק כמובן בכיכר אתרים ברקע שקדם להקמתו החל מקום המדינה ועד לימים אלו ממש, דרך כל התהפוכות שעברה הכיכר ננסה לנתח את הקונפליקט הקיים בתוך העיר תל אביב דרך תכנון העיר והכיכר הביצוע וכמובן מה שנותר. מה שנותר ועוד עתיד להשתנות ?

ננסה לנתח את הקונפליקט העומד במרכז כיכר אתרים דרך המושגים: טובת הציבור, התחדשות עירונית, עסקה תכנונית, תנועה, שרשרת תכנון. וכן לעמוד ולהכיר לעומק את השחקנים והכוחות הפועלים במרכז הקונפליקט, אין אנו מתיימרים לפתור את הקונפליקט אולם לפחות להכיר אותו מעט טוב יותר ולהציע דרכים לפיתרון .

לכאורה, הסיטואציה שבה נמצא כיכר אתרים, מביא אותנו להבנה אם כי לא הסכמה לנושא הלאמת הקרקע, שקיימת במשטרים טוטליטאריים, שבה המשטר (לא ממניעים של טובת הציבור) מפקיע את האדמה/ הקרקע מרשות בעליו בכדי לממש את מטרותיו האלו והאחרות. אנחנו לא מציעים להלאים את הקרקע מרשות הבעלים אבל בהחלט חייב להימצא על ידי המחוקק איזשהו פתרון לחוק המקרקעין/ הבעלות במדינת ישראל שיאפשר לסיטואציה שבה טובת הכלל נרמסת מול קבוצה קטנה של אנשים שעושה כבשלה מבלי להתחשב בטובת הציבור. השאיפה של השלטון המקומי לפחות ברמה המינימאלית לשאוף אפילו עד כדי הליכה לבית המשפט כדי שמקום כמו כיכר אתרים כמרחב פתוח יפעל כמקום נקי (מה שהוא לא היום) שבו יכולו תושבי העיר תל אביב,לפחות, להסתובב בבטחה . כאשר ימצא חוק או סמכות שתאפשר למדינה (כפי שעושה זאת לצורך בניית כביש חדש) להפקיע שטח על מנת לשקם/ לשפץ מתחם כמו כיכר אתרים אז אולי ימצא הפתרון שבו אולי הכיכר תשוב לימיה היפים. 

 

 

ביבליוגרפיה חלקית (בעבודה האקדמית כ-20 מקורות אקדמיים באנגלית ובעברית) 

זנדברג, ת.  "טובת הציבור". מתוך  המתכננים השיח התכנוני בישראל לאן?, נערך על ידי חתוקה, ט. ופנסטר, ט. 95-115. תל אביב: ריסלינג.

מרגלית, ט.   "עסקה תכנונית". מתוך  המתכננים השיח התכנוני בישראל לאן?, נערך על ידי חתוקה, ט. ופנסטר, ט. 229-248. תל אביב: ריסלינג.

דוידוב, נ.  "שרשת תכנון". מתוך  המתכננים השיח התכנוני בישראל לאן?, נערך על ידי חתוקה, ט. ופנסטר, ט. 95-115. תל אביב: ריסלינג.

 

Pacione M.  “Urban Geography: A Global Perspective”, Routledge, New York, Chapter 6, pp. 115-119

 

 

 

===========================

ניתן לקבל בלעדיות על העבודה האקדמית ולהסירה ממאגר העבודות הסמינריוניות לצמיתות תמורת 590 שח (סך הכל העבודה האקדמית + בלעדיות = 590 שח). אם אינך רוצה עבודת סמינריון בלעדית הקש עכשיו למעלה במלבן התכלת  "לחץ לקבלת העבודה". אם ברצונך לרכוש גם בלעדיות על הסמינריון נא להקליק על לינק זה:

לינק לרכישת העבודה האקדמית + בלעדיות על העבודה האקדמית

 

מבצע לרוכשי עבודה אקדמית באתר : מצגת אקדמית במחיר 99 שח.

הצוות שלנו יכין עבור רוכשי עבודה אקדמאית ממאגר עבודות הסמינריון מצגת פאוורפוינט בת לפחות 20 שקפים. מצגת powerpoint  מרהיבה, שתציג את תוכן העבודה הסמינריונית בצורת רפרט במחיר נמוך במיוחד. המצגת תוכן לפי הדרישות הנהוגות באקדמיה ולפי כללי הציטוט האחיד וה- APA. כל זה תמורת 99שח נוספים לקניית העבודה האקדמית שיש להוסיף לסל הקניות. נא להקליק על לינק זה לפרטים:

לינק למצגת אקדמית ב-99 שח

 

ניתן לקבל שירותי שכתוב העבודה מחדש + בלעדיות -  הצוות שלנו ישכתב כל העבודה האקדמית מחדש, יערבב סדר הפרקים ויגרום לעבודה להראות שונה לגמרי מבחינת תוכן וצורה, כחדשה ו"חמה" הישר מהתנור! עלות סך הכל שכתוב העבודה האקדמית + בלעדיות = 950 שח. נא להקליק על לינק זה:

לינק לרכישת העבודה האקדמית משוכתבת מחדש + בלעדיות על העבודה האקדמית

 

לתפירת עבודה אקדמית אישית מקורית (ללא קשר למאגר העבודות הסמינריוניות) בתחום זה על ידי אקדמאי מומחה בעל תואר שני או דוקטורט בעלות של כ-60 שח לעמוד מוכן להגשה כנהוג בעבודה אקדמית. נא לראות האתר בלינק זה:

לינק לכותב עבודות סמינריוניות בנושא שלך בתפירה אישית

 

לפורום גולשים על עבודות אקדמיות וסמינריונים והמלצה על כותבי עבודות סמינריון ומאגרי עבודות אקדמיותלהקליק על קישור זה:

קישור לפורום לימודים - המלצות על כותבי עבודות אקדמיות, עבודות גמר של גולשים

 

סרטון על אופן רכישה 

 של עבודה אקדמית באשראי/פאיפאל


₪ 390סל

אין מוצרים

משלוח ₪ 0
סה"כ ₪ 0

סל המשך לרכישה

האתר מאובטח

ובטוח לתשלומי אשראי

ומנוהל באמצעות תאגיד המפוקח ע"י משפטן ורו"ח בכיר

 

תוספת ‏‏‏39 ש"ח

הקפאת עבודה ל-חודש


תוספת 99 ש"ח

הקפאת עבודה ל-3 חודשים

 

תוספת 300 שח

מחיקת עבודה ל-צמיתות

 

מצגת פאוורפוינט מקצועית לרפרט

כ-20 שקפים- 99 ש"ח

 

 

תוצאת תמונה עבור ‪PAypal‬‏

ניתן לשלם בפאייפל


מזומן בדואר/העברה בנקאית

מס' חשבון 8497803

בנק הדואר - מספר בנק 09

סניף 001, על שם: הוצאה לאור והדרכה בע"מ

 

תוצאת תמונה עבור פפרתוצאת תמונה עבור ביט

מכבדים אפליקציית תשלום ביט/פפר

להעביר לנייד:   052-8673055

 

ווטסאפ/SMS/מייל

במסרון בלבד:

052-8673055

 f0528673055@gmail.com 

 

طُلَّاب עזרה מיוחדת למגזר הערבי 

אנשי צוות דוברי רוסית, צרפתית, אנגלית, אמהרית

Русский студенты  Français   አማርኛ

english

free academic papers in english

לינק לעבודות אקדמיות באנגלית 

 

מכבדים כל כרטיסי האשראי הישראליים והבינלאומיים

 ניתן לבחור לשלם בשלושה תשלומים חודשיים

אין עמלות והמחיר הוא מחיר נטו כולל מע"מ

אין הפתעות ואותיות קטנות והכל לטובת הצרכן

הסליקה מבוצעת ע"י חברת ישראכרט ופלאכרד

עבודות אקדמיות

היישר מן התנור

סמינריון כמותני - עבודת גמר

הפער בעמדות כלפי

דיסלקציה בין אמהות לאבות

אתרים  מומלצים

פורום להמלצה על מסייעים בעבודות אקדמיות

http://www.forum-limudim.org.il

גוף מומלץ עבודות אקדמיות

ubank.co.il@gmail.com

פורום תזות ומידע על לימודים אקדמיים מתקדמים

http://www.forum-thesis.org

 

לינק: סרטון קצר

על אופן רכישה 

של עבודה אקדמית

במאגר זה


ווטסאפ/SMS/מייל

במסרון בלבד:

052-8673055

 f0528673055@gmail.com 

בפניה נא לציין מספר העבודה האקדמית (מופיע בדף העבודה למעלה מצד שמאל מתחת למס' העמודים) או הנושא המבוקש ולהיות מול דף העבודה באתר האינטרנט

תוצאת תמונה עבור ‪PAypal‬‏
paypalאתר מאובטח
אתר זה מאובטח בטכנולוגית SSL
כל הזכויות שמורות ©